Χριστουγεννιάτικη εβδομάδα!!!

Α1 Α2 Ανακοινώσεις Β1 Β2 Γ1 Γ2 Δ1 Δ2 Δραστηριότητες Ε1 Ε2 ΣΤ1 ΣΤ2 Τμήματα

Μια υπέροχη εορταστική εβδομάδα, γεμάτη χρυσόσκονη και χριστουγεννιάτικες δράσεις, έφτασε στο τέλος της!!! Οι μαθητές του σχολείου μας είπαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα, ζύμωσαν και έφτιαξαν γλυκά, άπλωσαν τις δημιουργίες τους σε ένα πολύ όμορφο bazaar, συμμετείχαν στο κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού, που συντόνισε η γυμνάστρια του σχολείου μας κυρία Θεοφιλακη Ελένη και οργάνωσε η συνάδελφος Μαρία Κόκκα και τέλος παρακολούθησαν τη γιορτή που είχε προετοιμάσει η Α τάξη. Όλα αυτά χώρεσαν σε μια εβδομάδα!!! Και ναι, καλά καταλάβατε, περάσαμε τέλεια!!
Και του χρόνου λοιπόν με το καλό!!
Καλές γιορτές με υγεία, αγάπη, ευτυχία, χαρά και πολλά πολλά χαμόγελα!! Ραντεβού ξανά τον καινούριο χρόνο!!

Οι μαθητές του Β1 παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση “Ο μικρός πρίγκιπας” της Κάρμεν Ρουγγέρη.

Ζυμώματα Β τάξης.

Η Δ τάξη μας έφτιαξε χριστόψωμα.

Τα σοκολατάκια της Γ τάξης. Η χαρά των παιδιών, ο εφιάλτης της καθαρίστριας…

Τα κάλαντα του Στ2 στο Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο.

Στο ΕΛΜΕΠΑ για τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα βρέθηκαν οι μαθητές του ΣΤ2 τμήματος του σχολείου μας, με σκοπό να μεταφέρουν το ήδη γιορτινό και όμορφο κλίμα που έχει δημιουργηθεί στο σχολείο μας.

Το bazaar του σχολείου μας.