Ευχαριστήρια επιστολή

Ανακοινώσεις

Άνθρωποι της αλληλεγγύης χωρίς τείχη και οικονομική ιδιοτέλεια υπάρχουν; Και όμως υπάρχουν και είναι ανάμεσα μας!! Οι Α.Τ.Α.Χ.Τ.Ο.Ι. λοιπόν σε συνεργασία με το «Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου – Δομήνικος Θεοτοκόπουλος», ο «Σύλλογος Εκδοτών & Βιβλιοπωλών Ηρακλείου Κρήτης», η Αποστολής Αγάπης, ο Κοινωνικός Χώρος Ιδρυμάτων Α & Μ Καλοκαιρινού και τα Παιδικά Χωριά SOS Ηρακλείου οργανώνουν για 9η συνεχόμενη χρόνια τα «Σχολικά καλάθια αλληλεγγύης» κι έχουν σαν στόχο να μην σταματήσουν ποτέ τα παιδιά να ονειρεύονται και να εκπαιδεύονται με σωστές βάσεις, χωρίς να τους λείψει κανένα από τα σχολικά είδη.
Εμείς σήμερα παραλάβαμε από τον πρόεδρο του συλλόγου εκπαιδευτικών «Δ. Θεοτοκόπουλος» κ. Γιώργο Μακρακη, τρεις ολοκαίνουριες σχολικές τσάντες γεμάτες με τετράδια, γεωμετρικά όργανα και αλλά σχολικά είδη.
Ευχαριστούμε όλους τους παραπάνω φορείς για την έμπρακτη βοήθεια και την αλληλεγγύη τους και ευχόμαστε καλή σχολική χρόνια σε όλα τα παιδιά!!