Ενημερωτικό σημείωμα

Αγαπητοί γονείς,
Η πρωινή προσέλευση των μαθητών θα γίνεται από τις 8:00- 8.15 π.μ, όπου χτυπάει το πρωινό κουδούνι. Η Πρωινή ζώνη, θα λειτουργήσει από αύριο κανονικά, για όσους έχουν εγγραφεί. Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου τα παιδιά θα σχολάσουν στις 11:30 π.μ και θα πάρουν τα βιβλία τους, εκτός από τους μαθητές της Α΄ Δημοτικού που θα τα πάρουν την Πέμπτη. Για το λόγο αυτό θα πρέπει να κρατάνε τις τσάντες τους. Στην αυλή του σχολείου θα μπαίνουν μόνο οι γονείς της Α΄ τάξης, ως την ώρα της προσευχής, μέχρι την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου όπου θα γίνει και ο καταμερισμός των μαθητών της Α΄ τάξης σε τμήματα.
Την Τετάρτη τα παιδιά θα σχολάσουν στις 12.25 μ.μ, την Πέμπτη και την Παρασκευή θα σχολάσουν κανονικά 13.15 μ.μ και θα λειτουργήσει το Ολοήμερο ως τις 15:00 μ.μ.
Καθημερινά από την μικρή μπλε καγκελόπορτα θα παραλαμβάνετε τους μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων. Από την μεγάλη κίτρινη καγκελόπορτα θα παραλαμβάνετε τους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων. Παρακαλούμε να μην παρκάρετε έξω από το σχολείο καθώς δημιουργείται συνωστισμός. Τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν από αύριο.
Ευχόμαστε ολόψυχα, καλή σχολική χρονιά!!