Εγγραφές Α΄ Δημοτικού

Ανακοινώσεις Γονείς

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2024-25

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄τάξη του Σχολείου για το σχολικό έτος 2024-25 θα πραγματοποιούνται από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2024. Στην Α΄τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2018.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Α. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται.

Β. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ (Α.Δ.Υ.Μ.). Δίνεται από το σχολείο και προτείνεται να συμπληρωθεί από το γιατρό από 15/6/24 έως 11/9/24.

Γ.  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή(όχι επαγγελματικής στέγης) στο όνομα του πατέρα ή της μητέρας του μαθητή.

Αυτό μπορεί να είναι εκκαθαριστικό Εφορίας ή  πρόσφατη πρωτότυπη απόδειξη  ρεύματος ή πρωτότυπη απόδειξη ΔΕΥΑΗ ή μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας ή τηλεφωνίας.

Δ.  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Ε. Πιστοποιητικό γέννησης  Θα αναζητηθεί από το σχολείο μέσω του πληροφοριακού συστήματος my school του ΥΠΑΙΘ.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται τις εργάσιμες ημέρες από τις 9:00- 11:00, μετά από τηλεφωνικό ραντεβού στο τηλ:2810-260772

ΑΠΌ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ