ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΙΔΩΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ

Ανακοινώσεις

Στο πλευρό των σεισμόπληκτων της Τουρκίας και της Συρίας, στέκονται φορείς και οργανώσεις σε όλη την Ελλάδα.
Σε εξέλιξη βρίσκεται η συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας και από το δήμο Ηρακλείου.
Ως σύλλογος διδασκόντων του 52ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου μαζί με τους μαθητές μας, εκφράζουμε την αμέριστη συμπαράσταση και αλληλεγγύη μας στις οικογένειες που έχουν πληγεί από τους φονικούς σεισμούς και θέλοντας να δείξουμε την έμπρακτη στήριξη μας, προβαίνουμε σε συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης όπως: κουβέρτες, παπλώματα, σκηνές, υπνόσακους, μαξιλάρια, φακούς, είδη ρουχισμού (γάντια, κασκόλ, σκούφοι, κάλτσες), πάνες για μωρά και τρίτης ηλικίας, είδη γυναικείας υγιεινής απορρυπαντικά ρούχων, ορούς, γάζες, αυτοκόλλητα επιθέματα, είδη ατομικής υγιεινής, συσκευασμένη ξηρά τροφή, γάλα σε σκόνη και παιδικές τροφές.
Η συλλογή θα γίνεται από Δευτέρα 13/2/23 έως την Παρασκευή 17/2/23 και ώρες από τις 8:00 έως τις 13:15, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Είμαστε σίγουροι, ότι για άλλη μια φορά θα στηρίξετε τη δράση μας!