ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2023-24

1-20 ΜΑΡΤΙΟΥ

(Ώρες προσέλευσης για τις εγγραφές 8:30- 10:00 π.μ Παρακαλώ για τη διευκόλυνσή σας, κλείστε ραντεβού: 2810-260772)

Tα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

α. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή   προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

β. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, (Α.Δ.Υ.Μ.). Δίνεται από το σχολείο για να συμπληρωθεί από το γιατρό.

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας(Λογαριασμός ΔΕΗ, Αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας από το Δήμο ή από την εφορεία).

δ. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.