Παγκόσμια ημέρα για τα δικαιώματα του Παιδιού

Α1 Α2 Β1 Β2 Γ1 Γ2 Δ1 Δ2 Δραστηριότητες Ε1 Ε2 Εκπαιδευτικοί ΣΤ1 ΣΤ2

Γιορτάστηκε και φέτος στο σχολείο μας η Παγκόσμια Ημέρα για τα δικαιώματα του παιδιού. Ημέρα ευαισθητοποίησης η 20η Νοεμβρίου, έρχεται να αναδείξει τη σημασία της συμμετοχής και της κινητοποίησης μικρών και μεγάλων, ώστε να μπορούν όλα τα παιδικά ματάκια να χαμογελούν!! Στις σχετικές δράσεις που υλοποιήθηκαν περιλαμβάνονταν επίσκεψη στην παιδοαιματολογικη πτέρυγα του Παγνη, εθελοντική αιμοδοσία, εικαστικά έργα και επιτραπέζια παιχνίδια που δημιουργήθηκαν στις τάξεις.

Από τη μεριά του ο σύλλογος γονέων ευχήθηκε στα παιδιά του σχολείου μας, με αφορμή την παγκόσμια ημέρα των δικαιωμάτων του παιδιού, χαρίζοντάς τους ένα όμορφο πανό με ευχές και γλυκές λιχουδιές…
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους μαθητές του σχολείου μας για το ζήλο και τον ενθουσιασμό που έδειξαν, αλλά και το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για τη συμμετοχή τους στις δράσεις.

Παιχνίδι μνήμης από τα παιδιά του Α1, με γράμματα που ζωγράφισαν μόνα τους.
Το πανό του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας.