Get to know us better!!!

Ανακοινώσεις ΣΤ1 ΣΤ2

Τι κι αν μας χωρίζουν κάμποσα χιλιόμετρα; Εμείς είπαμε να συναντηθούμε για να γνωριστούμε, να παίξουμε και γενικά να διασκεδάσουμε!! Σήμερα λοιπόν, υποδεχτήκαμε μικρούς και μεγάλους φίλους μας από το δημοτικό σχολείο Καλεσσων για……ένα κυνήγι κρυμμένου θησαυρού. Η αίθουσα πολλαπλών του σχολείου μας πλημμύρισε με ενθουσιασμό και ευχάριστη διάθεση. Κι εκεί που το μυστήριο συναντά την κίνηση και το μυαλό δουλεύει παρέα με το σώμα, εκεί που στύψαμε το μυαλό μας για τη λύση των γρίφων και αναπτύξαμε την παρατηρητικότητα και το πνεύμα ομαδικότητας μας, εκεί που χρησιμοποιήσαμε τη μεθοδικότητα μας, ε…εκεί εγενετο Βουλή!! Κι αυτό γιατί η συγκεκριμένη δράση αποτελεί προάγγελο της επίσκεψης μας στην Αθήνα και στη Βουλή.
Οι θησαυροκυνηγοι λοιπόν και των δυο σχολείων σήμερα έζησαν μια αξέχαστη εμπειρία, έκαναν καινούριους φίλους και φυσικά γνώρισαν διαφορά αξιοθέατα και σημεία ενδιαφέροντος της Αθήνας.

Ραντεβού πλέον στο λιμάνι την επόμενη βδομάδα!! Athens, here we come!!!