Και καλαθοσφαίριση στο 52ο δημοτικό!!!🏀🏀

Δραστηριότητες Ε1 Ε2 ΣΤ1 ΣΤ2

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους μαθητές της Ε και Στ τάξης σήμερα το πρωί. Η κα Γιασεμή Σαμάντουρα επισκέφτηκε το σχολείο μας, φορτωμένη με δώρα και με πολλή διάθεση για μπάσκετ!! Τα παιδιά υπό την καθοδήγησή της έκαναν διάφορες δραστηριότητες, με στόχο τη γνωριμία με το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και την καλλιέργεια αξιών του αθλητισμού, όπως η ομαδικότητα, η συνεργασία, η υγεία, ο σεβασμός και η αλληλεγγύη. Ναι, καλά το καταλάβατε!!! Παίξαμε πολύ και διασκεδάσαμε!!!

Η συγκεκριμένη δράση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος “Τρίποντα στα σχολεία”. Ευχαριστούμε θερμά την κα Γιασεμή Σαμάντουρα για την παρουσία της στο σχολείο μας, αλλά και για τη δωρεά αθλητικού υλικού και για τα βραχιολάκια-έκπληξη που έδωσε στους μαθητές μας!!